Comentarii la: Un om cat o mie! http://romaniavippress.com/671-2/ Promovarea românilor valoroși la ei acasă și în lume! Wed, 26 Oct 2016 06:20:14 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 De: Un om cat o mie! – Maria Grapini http://romaniavippress.com/671-2/#comment-3 Wed, 26 Oct 2016 06:20:14 +0000 http://romaniavippress.com/?p=671#comment-3 […] Maria Grapini: Eu am numai gânduri bune pentru romani, oriunde s-ar afla. Dar pentru a ne fi mai bine, la noi acasă, ar trebui sa înțelegem ca trebuie sa ne implicam toti la nivelul la care ne aflam, sa fim uniți in eliminarea raului, nedreptățiții, sa luptam pentru respectarea valorilor si sa înțelegem ca, intr-o democrație nimeni nu poate sa ne aducă binele decat noi, folosind pârghiile democratice. Daca elitele, cei buni, morali si pricepuți nu se implica, vor lasa loc celor imorali, nepricepuți, rai si care vor stabili cum sa trăim! Sunt un umanist convins, un roman care iubește Romania si de aceea mi-am asumat sa intru intr-un ring in care munca ta este indentificata mai greu si unde de multe ori primești oprobiu public chiar daca nu-l meriți! Mi-am asumat, si voi continua! Ana Morosanu Magdin, ROMANIAVIPPRESS […]

]]>